Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co uzasadnia wydanie pozwolenia na broń?
Autor Wiadomość
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 26-02-2009, 11:40   

Baba usłyszała kilka wystrzałów z wiatrówki?...
W mieście... :shock:
 
 
Jaro_Su 


Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-02-2009, 11:45   

Wiesz, relacja, może po prostu zobaczyła kogoś, a może się specjalnie na niego czaiła.... a policjant w protokole czy dziennikarz napisał "słyszała"....

http://www.policja.pl/por...40&search=44210

mnie interesuje, czy rzeczywiście były kusze i ammo, bo na zdjęciu widać łuki, i trochę amunicji, spłonkami do góry i niewyraźnie, reszta to wiatrówki i czarnoprochowce.
Ostatnio zmieniony przez Jaro_Su 26-02-2009, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 26-02-2009, 11:52   

No a te sztucery "po ojcu"?
Przecież to "w zasadzie" niemożliwe, żeby prawdziwe sztucery trzymał w domu "po ojcu", bo po pradziadku, to się pewnie mogłoby zdarzyć...
Sztucerów tam nie widzę, za to dołożyli jakąś maczetę, która nijak do tematu się nie ma...
Te myśliwskie naboje wyglądają z kolei na odstrzelone łuski, i to nie wiem, czy nie po brenekach kal. 16...
Kuszy żadnej.
Albo źle widzę?
Ostatnio zmieniony przez Endemit 26-02-2009, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaro_Su 


Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-02-2009, 12:06   

Dobrze widzisz, tylko ja zakładam, że może na stronie KG cytują protokół, a zdjęcia mogą być tak sobie dobrane. Ciekawe czy dowiemy się o finale, na forum iweb piszą, że miał jacht, czyli rakietnica też znalazłaby uzasadnienie....

Generalnie życzyłbym sobie, aby Policja znowu dała plamę, bo można by z tego sztandarową sprawę na nich ukręcić....

;)

Puszczając wodze fantazji - "sztucery" mogą się okazać zdekowane, "po ojcu" już taką dubeltówkę widziałem, są rzadkością, ale są...
Ostatnio zmieniony przez Jaro_Su 26-02-2009, 12:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nemrod 


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: o. NDM
Wysłany: 26-02-2009, 13:07   

Witam po przerwie.

Tak sobie siedzę i czekam na odpowiedź od KGP.
13.01.2009 wysłałem odwołanie od decyzji KSP.
Dzis jest 26, więc 30 dni chyba już mineło. :roll:
...może KGP potrzebuje kolejne pół roku na napisanie kilku zdań :mrgreen: :mrgreen:
Może pójść do WPA po promeski... ??

Pzdr

Nemrod
 
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 26-02-2009, 13:16   

Do dnia wpływu odwołania do WPA należy dodać 7 dni, gdyż w takim czasie organ ma obowiązek wysłać odwołanie wraz z aktami do KGP. Potem dorzucić kilka dni na przesłanie tego pocztą do Warszawy. Następnie jeszcze 30 dni na rozpatrzenie odwołania przez KGP. I na koniec parę dni na przesłanie decyzji z KGP do Ciebie. Jak by nie liczył, to wyjdzie około półtora miesiąca. Przedwczoraj, tj. 23 lutego, kolega otrzymał decyzją KGP datowaną 17 luty.
 
 
Nemrod 


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: o. NDM
Wysłany: 26-02-2009, 13:22   

Prezes napisał/a:
Przedwczoraj, tj. 23 lutego, kolega otrzymał decyzją KGP datowaną 17 luty.

A tak, podobają mi się daty na pismach.
Pismo datowane 14.12.1008 a wysłane ( data stempla pocztowego) 30.12.2008. :shock:
przez 2 tygodnie nie miał kto na poczte pójść? :mrgreen:
Chyba że to normalna praktyka na dotrzymanie terminu :roll:
 
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 26-02-2009, 21:33   

katigroszek napisał/a:
Endemit napisał/a:
Jedynie rycyna pomaga... :-P

cytat: "Wróciłbyś do normalnego dawnego zwykłego fajnego białego misia... Bardzo proszę!"
- mówisz - masz... :-P
Nie spełnia wszystkich założeń :-/


OK - odnalazłem tego wyleniałego... ;-)
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-02-2009, 23:07   

Problemem, na który chciałem zwrócić uwagę nie jest sam "artykuł" o głupiej zabawie "wiatrówkowicza" (w pięciu kolumnach) tylko proporcja między nim, a notką o ZABÓJSTWIE z użyciem noża w prawej (jednej) kolumnie. To skan wprost z gazety i dokładnie tak obie notatki zostały w niej wydrukowane.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 27-02-2009, 07:57   

Tomek napisał/a:
[...] proporcja między nim, a notką o ZABÓJSTWIE z użyciem noża [...]
Normalna sprawa - tam już się wszystko skończyło (chyba, że się okaże, że zabójcą był Jarosław Ka... albo jedo nienarodzony i nawet niepoczęty syn) a tu jeszcze będzie można pociągnąć i pobić pianę w kolejnym numerze lub dwóch... Mówiąc krótko - pieniądz jest w tych pięciu kolumnach. Ta jedna jest z dziennikarskiego obowiązku.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 27-02-2009, 08:03   

Endemit napisał/a:
OK - odnalazłem tego wyleniałego... ;-)
Może i wyleniały, ale swojski taki... Poza tym to jeden z lepszych avatarków jakie w ogóle gdziekolwiek kiedykolwiek widziałem!
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-02-2009, 08:49   

Tomek napisał/a:
Problemem, na który chciałem zwrócić uwagę nie jest sam "artykuł" o głupiej zabawie "wiatrówkowicza" (w pięciu kolumnach) tylko proporcja między nim, a notką o ZABÓJSTWIE z użyciem noża w prawej (jednej) kolumnie. To skan wprost z gazety i dokładnie tak obie notatki zostały w niej wydrukowane.

Fajnie pokazuje podejcie do "sensacji" :-?
 
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-02-2009, 08:54   

Tak, zapomnieli chyba jeszcze napisać ze "amunicje do łuku" też znaleźli :->
Ostatnio zmieniony przez Protech 27-02-2009, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 20-03-2009, 11:27   

Ostatnio mi przyszedł luźny pomysł na rozszerzenie pozwolenia. W zasadzie to taki bardziej dla strzelca, który strzela dość często i osiąga niezłe rezultaty - wtedy wszystko wygląda bardziej prawdopodobnie.

Mianowicie możnaby chyba wystąpić o rozszerzenie w celu nabycia istotnych części broni dla skompletowania (i złożenia u uprawnionego rusznikarza) broni z indywidualnie wybranych i dopasowanych zespołów stanowiących istotne części broni. Uzasadniając to np koniecznością zapewnienia sobie broni odpowiedniej klasy i dopasowanej do budowy i wymagań strzelca do startów w klasie Open IPSC w 2-3 kalibrach to daje piękną wymówkę do żądania kolejnych jakichś 7 "miejsc" w pozwoleniu (szkielet+3 lufy i 3 zamki). :-) No a jak już się ma rozszerzenie to można robić do się chce 8-) Jeśli oczywiście dycyzja nie będzie jakoś specjalnie restrykcyjnie sformułowana (że przyznają prawo posiadania istotnych części)...

Durny pomysł, czy do przyjęcia?
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20-03-2009, 13:39   

katigroszek napisał/a:
... Jeśli oczywiście dycyzja nie będzie jakoś specjalnie restrykcyjnie sformułowana (że przyznają prawo posiadania istotnych części)...

Nie ma takiej opcji.
W decyzji musi być określony rodzaj broni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13