Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co uzasadnia wydanie pozwolenia na broń?
Autor Wiadomość
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 20-03-2009, 13:53   

No to w porządeczku - chodzi o istotne części broni sportowej traktowane jako broń na podstawie art. 5 ust 1 i 2 wiadomej ustawy.

Czyli, że ładne uzasadnienie jest :one:

Boję się tylko, że jak się ktoś uprze to trzeba będzie mimo wsystko po sądach biegać ("... przyznaję... broni palnej sportowej w ilości siedmiu sztuk istotnych części broni palnej sportowej w postaci: jednego szkieletu pistoletu sportowego centralnego zapłonu o kalibrze... dwóch zamków..." itd., a w podstawie prawnej dorzucić art. 5 ust 1 ustawy o b i a :-/ ). Papier wszystko przyjmie.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 20-03-2009, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nemrod 


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: o. NDM
Wysłany: 23-03-2009, 12:25   

A ja znowu dostałem negatywną decyzje od komendanta głównego tym razem.
Jutro będę miał papier to wrzucę.
...To chyba teraz tylko sąd??
:cry:

...czy da sie kupic beryla jako broń myśliwską?
8-)
Ostatnio zmieniony przez Nemrod 23-03-2009, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-03-2009, 08:37   

W Radomiu fajne chłopaki są. :-D
Jak będziesz miał taka potrzebę to napiszą na kwicie nawet że to jedynie mocowanie do granatnika. :-P
Tak poważnie - to myślę, że jest to możliwe, był przecież hunter. :idea: a to jedynie kwestia opisu na fakturze. :one:

Najprościej zadzwonić i podpytać tel. (48) 380 31 22 - Dział Sprzedaży. :idea: :one:
Ostatnio zmieniony przez Protech 24-03-2009, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-03-2009, 08:43   

Beryla IPSC - Tak, jeden znajomy myśliwy takiego sobie sprawił, tylko że dość dawno.
Ostatnio zmieniony przez Rafał 24-03-2009, 08:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nemrod 


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: o. NDM
Wysłany: 08-04-2009, 12:56   

ciekawostka:

http://www.dailymotion.pl...sportowej_sport

8-)
 
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 08-04-2009, 17:01   

Taaa, nie da rady tego oglądać...
 
 
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 08-04-2009, 21:36   

nie da rady
przeciez jezeli sie slucha argumentow tego biednego policjanta, to widac, ze tu nie chodzi o prawo.
Gdzies tam na gorze padl rozkaz: nie wydajemy pozwolen i juz. Niewazne dlaczego.
Troche sie dziwie, ze sady tak malo dzialaja w tej sprawie, ktorej na imie Bezprawie.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 10-04-2009, 19:27   

Napiszcie co mówią, bo ja mam tak, że w pracy mam szybki transfer ale nie mam dźwięku, a w domu mam dźwięk, ale transfer taki, że mi się tego nie udaje obejrzeć :-|

A orzeczenia sądów administracyjnych pozytywne dla strzelających to są, ale co z tego skoro potem organ administracji często postępuje wbrew linii orzecznictwa sądów administracyjnych i np robi pętelkę decyzyjną, tak że się nie ma jak do sądu odwołać, albo nawet jeśli jest jak - to po pozytywnym wyroku organ znowu odmawia z innej przyczyny. I tak w koło Macieju.

Ale nie tylko policja działa w ten sposób - także Okręgowe Izby Radców Prawnych i Okręgowe Rady Adwokackie działają według tego schematu w sprawach wpisów na listę członków korporacji (podania niektórych moich znajomych są w tej chwili rozpoznawane rok i kilka miesięcy i właśnie wracają po uchyleniu do rozpoznania przez organ pierwszej instancji - jakby dopiero co je złożyli). To się zwyczajnie nazywa świństwo i jest wynikiem nieprecyzyjnych regulacji ustawowych (co do reguł postępowania), które na to pozwalają, zamiast zapewniać szybkie rozstrzygnięcie sprawy w sposób ostateczny (jestem zdania, że nawet definitywna odmowna decyzja wydana np. w ciągu dwóch miesięcy jest ZNACZNIE lepsza z punktu widzenia państwa prawa jako dobra wyższego rzędu niż decyzja pozytywna "wywalczona" po dwóch latach odwołań od różnych decyzji z mętnymi uzasadnieniami).
 
 
Nemrod 


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: o. NDM
Wysłany: 24-09-2009, 17:29   

po wielkich bojach WSA wydało dziś wyrok uchylający decyzje KSP i KGP.
8-) 8-) 8-)

...i co teraz?

Po cichu mam nadzieję że niebiescy wezmą sobie to do serca i się nie odwołają, ... ale licho nie śpi.
:roll:

Dziękuje wszystkim, którzy mi pomagali, oby to był koniec mojej udręki!!!

Pzdr

NEmrod
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13