Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co uzasadnia wydanie pozwolenia na broń?
Autor Wiadomość
Nemrod 


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: o. NDM
Wysłany: 27-01-2009, 15:15   

Cytat:
i może jeszcze nie będzie potrzeby pisać kolejnego odwołania.

Z natury jestem optymistą ale....
na urzędasów nie ma mocnych...
 
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 27-01-2009, 15:27   

Powiem tak - od roboty to są konie. Czy sądzicie, że Komendant Stołeczny (Wojewódzki) Policji osobiście wydaje decyzje, a Komendant Główny Policji osobiście rozpatruje odwołania? Od tego są odpowiednie komórki i osoby w komendach.

W KSP wydawaniem decyzji zajmuje się Wydział Postępowań Administracyjnych, a decyzję podpisuje upoważniona przez Komendata osoba - z reguły Naczelnik WPA.

W KGP odwołania są rozpatrywane w Wydziale Postępowań Administracyjnych Biura Prawnego, a podpisuje decyzje drugiej instancji z upoważnienia Komendanta podinsp. Lucyna Pietrzyk.

W opisanej sytuacji organ I instancji uznał, że nie uznaje odwołania w całości za zasadne i dlatego nie może zmienić decyzji w trybie art. 132 kpa. W związku z powyższym akta wraz z odwołaniem wysyła do II instancji, która po rozpatrzeniu wyda swoją decyzję. Tak organowi I instancji nakazuje art. 133 kpa.

Należy więc czekać na decyzję, która wyda organ II instancji czyli Komendant Główny Policji, a fizycznie opracuje to pracownik WPA Biura Prawnego KGP, a podpisze z upoważnienia Komendanta podinsp. L. Pietrzyk.
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 27-01-2009, 16:56   

Katigorszek - nie Tobie się pokićkali komendanci - oni sami się kićkają...
Tak wsobnie jakoś.
Ostatnio zmieniony przez Endemit 27-01-2009, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 27-01-2009, 18:15   

Endemit napisał/a:
[]... oni sami się kićkają...[...]
i dlatego ich aż tylu jest :-P
A tak serio to tak po prostu z mojej prowincjonalnej perspektywy rzecz wygląda - jak jest z decyzją źle to do Warszawy :-) Postępowanie administracyjne - nie moja działka. Tylko argumenty potrafię wymyślać (a i to wyłącznie jak mam lepszy dzień :-/ ).
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 27-01-2009, 21:00   

U mnie te lepsze, to już były...
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 28-01-2009, 08:09   

Endemit napisał/a:
U mnie te lepsze, to już były...
Te najlepsze to bliskie okolice trzydziestki, więc u mnie chyba jeszcze trwają (choć nic na to nie wskazuje :mrgreen: ).
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 28-01-2009, 09:08   

No właśnie... Koło 40-ki też nie jest źle :evil:
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 28-01-2009, 09:21   

Endemit napisał/a:
No właśnie... Koło 40-ki też nie jest źle :evil:
Jak się sam człowiek ocenia to nigdy nie jest źle :mrgreen: Każdy jest skłonny wysoko oceniać samego siebie i surowo innych (ale ja oczywiście jestem sprawiedliwy wobec siebie i sprawiedliwie uważam, że ze mną to naprawdę nie jest źle :-P ).
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 28-01-2009, 09:30   

Siebie nie oceniałem... :-P
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-01-2009, 19:24   

W końcu to chyba normalne, że ktoś chce HK P7, VP 70 albo Steyra GB nie dlatego, że taki dobry tylko dlatego, że niecodzienny. (cytat za katigroszek, ale jakoś śmiesznie wyszedł)


Co racja, to racja. Dlatego mam P7, że jest tak brzydki, że aż ładny.

Wydawanie odmownych decyzji przez KGP to wyraźnie nowa polityka. Wcześniej zwykle uchylali decyzję i odsyłali do ponownego rozpatrzenia. Kolega zaliczył w ten sposób dwie pełne rundy. Za trzecim podejściem dostał pozwolenie w I instancji (WPA). Tydzień później mógłby świętować rocznicę złożenia wniosku.
Ostatnio zmieniony przez Tomek 28-01-2009, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 28-01-2009, 20:24   

Tomek K napisał/a:
[...] Dlatego mam P7, że jest tak brzydki, że aż ładny. [...]
Ooooch, jakże zazdraszczam! Nie na moją kieszeń, niestety :-/ A ładna rzecz - zwarta, mało dzyngli do obsługi, lufa nisko... Nie ma co narzekać, kolego! Ja wzdycham do CeZety :one: - dobre i w zasięgu. Ale chciałbym móc móc wzdychać do wszystkiego na co mam ochotę.

U nas koledzy przypuszczają szturm na naszą KWP - jeden będzie rozszerzał z pięciu na siedem-osiem chyba, a drugi z trzech na pięć bodajże :one: To napiszę jak poszło. Ja jestem świeżym posiadaczem pozwolenia na trzy i przed wakacjami będę walczył o dwa dalsze :-)

Nemrod ma mocne argumenty przeciwko "koncentracji broni w rękach jednego posiadacza" i zagrożeniu dla ogółu z tym związanego, a także argumenty przemawiające za posiadaniem broni do celów sportowych - między innymi w celu umożliwienia poprawienia wyników osiąganych w konkurencjach sportowych myśliwskich (te różne "przebiegi pędzącego za dzikiem zająca" itd - nie znam się na tym kompletnie :oops: ) co jest w sposób oczywisty łatwiejsze z użyciem broni skonstruowanej do celów współzawodnictwa sportowego niż z użyciem broni skonstruowanej w celu "wykonywania" polowania (samo w sobie stanowi to ładny argument do wniosku czy odwołania, jak ktoś już ma "myśliwskie" pozwolenie).
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 28-01-2009, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grzehoo 

Dołączył: 20 Paź 2008
Skąd: W-wa
Wysłany: 28-01-2009, 21:06   

Prezes napisał/a:
Powiem tak - od roboty to są konie. ...

W KSP wydawaniem decyzji zajmuje się Wydział Postępowań Administracyjnych, a decyzję podpisuje upoważniona przez Komendata osoba - z reguły Naczelnik WPA. ...


przygotowują: pani Bubeła lub "ekspert do spraw ..."Sochacki
podpisuje - z-ca Nacz.WPA "do spraw..."Klaudiusz Breńda
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 28-01-2009, 21:37   

Z punktu widzenia osoby dla której ważne są argumenty i kontrargumenty personalia mają jednak zanczenie drugorzędne. No chyba, żeby ktoś gdzieś się chciałzaczaić z nożem i któryś z elementów tej mozaiki decyzyjnej osobiście wyeliminować. :diabeł: Ale przecież zainteresowani przechodzą badania lekarskie i psychologiczne! Więc pracownicy WPA powinni raczej bać się emerytowanych policjantów co się użerają o świadczenia z ubezpieczeń społacznych, dla których Komendant jest organem rentowym - za tych nikt ręczyć nie może :mrgreen: (wiedzą to ci co czytali forum policyjne :mrgreen: )
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-01-2009, 09:17   

Do katigroszek:

Na pocieszenie powiem Ci, że P7 ma jedną wadę - za mały występ tylnej części szkieletu (pod zamkiem). Jeżeli się nie uważa, to zamek potrafi przyciąć grzbiet dłoni. Mogli to poprawić kiedy nie byli już zobligowani wymiarowymi wymaganiami konkursu na pistolet policyjny.

Natomiast co do CeZet to na 75B nie dam złego słowa powiedzieć, ale kup sobie Shadow'a to dopiero zobaczysz co to jest fajny pistolet za (relatywnie) małe pieniądze.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 29-01-2009, 09:27   

Tomek K napisał/a:
[...] P7 ma jedną wadę - za mały występ tylnej części szkieletu [...] zamek potrafi przyciąć grzbiet dłoni. [...] Shadow'a to dopiero zobaczysz co to jest fajny pistolet [...]
Ja mam małe łapsko i nawet TeTeta mnie nie tnie :one: Tak, że się nie boję P7! 8-) A Shadow to jest właśnie mój wybór :-) Strzelam z użyczanego przez kolegę i nawet żonie co z niego raz strzelała bardzo się podobał (i orzekła, że musimy też kupić "pistolet z czerwonym światełkiem" - światłowodowa muszka się jej podobała). Strzelała z dziewiątki pierwszy raz w życiu i trafiła "francuza" z jakichś 10-12m 4 na 5 razy w dłoń z rewolwerem :-) Jak w kiepskim westernie :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14