Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co uzasadnia wydanie pozwolenia na broń?
Autor Wiadomość
Stirlitz 

Dołączył: 09 Gru 2008
Wysłany: 13-02-2009, 10:17   

Kolego !
Ja Cię podziwiam za wytrwałość i upór w dążeniu do celu i za to, że się przez to wszystko przebiłeś i że chciało Ci się to tutaj opisać.
Inny na twoim miejscu machnąłby ręką i nie przebijał się przez Pana, druki i jego indywidualną interpretację prawa.
Z drugiej strony wiadomo powszechnie że dla ww Panów jest to problem tacy klienci którzy wymyślają cuda i zawracają głowę zamiast spokojnie oglądać strzelanie w telewizji na filmach z Bondem i dlategoż ci Panowie mają do tego podejście ambiwalentne czyli generalnie jak pies do jeża.

Pozdrawiam wszystkich uczestników tematu
_________________
Wojtek
 
 
Jaro_Su 


Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-02-2009, 07:08   

To ja mam pytanie, po jakim okresie czasu aktywnego strzelania i z jaką ilością komunikatów startowali o pozwolenie koledzy, którzy ostatnio je dostali.

(pierdylion to nie jest konkretna liczba).... chciałbym mieć jakieś porównanie kiedy samemu zacząć się starać.

:)
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 16-02-2009, 08:38   

No ja to jak miałem ponad 20 zawodów z 2 lat (przez pierwszy rok się uczyłem, potem zacząłem strzelać zawody lokalne, potem trochę także wyjazdowe; zawody raz w miesiącu, rzadko więcej, treningi regularnie prawie co tydzień, zwłaszcza w ostatnim roku). Z niektórych zawodów miałem po kilka "osobostartów" (kilka konkurencji w tych samych zawodach - najczęściej psp+pcz+ksp - zawsze jedno, rzadko dwa, sporadycznie trzy). Komunikatów nie liczyłem, tyko złożyłem wszystkie które miałem - tak sobie rzucam te dane liczbowe z pamięci, którą mam marną.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 16-02-2009, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16-02-2009, 08:57   

Ostatnio koledze nie wystarczyło udokumentowanie strzelectwa od 1996r. oraz udział w trzech ostatnich latach w 45 zawodach, które objęły 127 konkurencji (w tym w ostatnim roku - 23 zawody, obejmującye 75 konkurencji, z czego w 39 z miejscami w peirwszej dziesiątce). Po prostu zastosowano kryteria pozaustawowe oraz nieobietywną, niefachową i całkowicie dowolną ocenę materiału dowodowego. Poszło odwołanie. Kolega czeka.
 
 
Jaro_Su 


Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-02-2009, 09:08   

Czyli kolega Katigroszek miał dużo szczęścia? ...

jakby ktoś jeszcze mógł dorzucić dane to będę wdzięczny (inżynier jestem i lubię konkretne wartości).

Co póki co zbieram i staram się być jak najwyżej w punktacji... ;)

(też trening min. co tydzień i starty ok. raz w miesiącu)
Ostatnio zmieniony przez Jaro_Su 16-02-2009, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 16-02-2009, 09:26   

Jaro_Su napisał/a:
Czyli kolega Katigroszek miał dużo szczęścia? ...
[...] lubię konkretne wartości). [...]

Kolega katigroszek szczęście oczywiście miał, ale też napisał piękny wniosek z użyciem sformułowań ustawowych wykazując, że wszystkie wymagane przesłanki zostały spełnione, a nadto, że brak jest zagrożenia związanego z posiadaniem przez niego broni.

Ubrał się też chłopina w krawat i poszedł złożyć wniosek osobiście. Miło pogadał z trójką funkcjonariuszy "pierwszego kontaktu" oraz z panem naczelnikiem, który wyszedł go obejrzeć.

Tak więc trochę starań i autentycznego zajmowania się sportem (nie dla samego posiadania broni, choć oczywiście te cholerne gnaty mnie cholernie "biorą"! :-P ), trochę odpowiednich dokumentów i trochę socjotechniki i... :one:

P.S.
Mało tu konkretnych wartości, ale działa.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 16-02-2009, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaro_Su 


Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-02-2009, 09:41   

To wiem z kim mam się ewentualnie konsultować jakby co....

;)

z socjotechniki pojawiam się czasem na zawodach, na których się pan komendant też pojawia..... tylko będę miał problem gdzie składać papierki, zgodnie z adresem zameldowania czy zamieszkania.... ale nie pali się.....

:)
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-02-2009, 09:52   

Niestety, kolega katigroszek przecenia znaczenie słowa nawet najlepiej pisanego, jak również krawata i kontaktów międzyludzkich.
Najwięcej zależy od personaliów.
Na szczęście katigroszka i nieszczęście Jaro_Su, jakiś rok temu z ogonkiem ktoś został przeniesiony ze Świętokrzyskiego do Wielkopolski. I w Wielkopolsce teraz pewnie nawet krawat nie pomoże.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 16-02-2009, 09:57   

Mogę pożyczyć swojego :one:

Jest ktoś chętny do spróbowania?

Każdemu oprócz tego co mu pomaga naprawdę pomaga jeszcze to w co wierzy, że pomaga. Mój krawat podpada pod drugą grupę, a to z tego względu, że ja wierzę, że podpada pod pierwszą :one: Zawiłe, ale prawdziwe.

A kolega Jaro_Su podejmuje moim zdaniem właściwe zabiegi socjotechniczne i mam nadzieję, że mu one przyniosą właściwy skutek.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 16-02-2009, 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaro_Su 


Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-02-2009, 10:00   

To może w Krakowie? Mieszkania nie sprzedałem i samochodu jeszcze nie przerejestrowałem....

:)
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-02-2009, 10:02   

katigroszek:
To bardzo sympatyczna propozycja, ja na Twoim miejscu wyznaczyłbym bardzo wysoką kaucję za wypożyczenie, bo jeżeli się okaże że działa, to będzie to najbardziej wartościowy krawat w całym byłym układzie warszawskim.
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 16-02-2009, 10:16   

katigroszek napisał/a:

... i trochę socjotechniki i... :one:


O to, to jest to...
Gdzie by nie było, to zawsze działa... chyba, że się trafi na lepszego ;-)
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16-02-2009, 14:10   

Jaro_Su napisał/a:
.... tylko będę miał problem gdzie składać papierki, zgodnie z adresem zameldowania czy zamieszkania....

Decyduje miejsce stałego pobytu czyli zameldowanie.
 
 
Stirlitz 

Dołączył: 09 Gru 2008
Wysłany: 16-02-2009, 19:05   

Jaro napisał : "jakby ktoś jeszcze mógł dorzucić dane to będę wdzięczny (inżynier jestem i lubię konkretne wartości). "

Ja przedstawiłem 44 komunikaty z 2 lat + poważna rozmowa z Panem Naczelnikiem WPA który po prostu miał okazję zobaczyć, że ja jestem poważny facet a nie gangster lub chętniak na zabawę w Bonda i bieganie po mieście z klamka za paskiem.
No i oczywiście trochę szczęścia.

Pozdrawiam
_________________
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez Stirlitz 16-02-2009, 19:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dodo 

Dołączył: 26 Kwi 2008
Wysłany: 16-02-2009, 20:14   

Stirlitz napisał/a:
poważna rozmowa z Panem Naczelnikiem WPA


Podrzuciłbyś jeszcze w którym WPA taka rozmowa pomaga...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14