Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Splonki - pilne
Autor Wiadomość
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 15-05-2009, 19:08   Splonki - pilne

Potrzebuje zaciagnac opinii na temat splonek czeskiej firmy S&B.
Mam mozliwosc zakupu ich i nie wiem jak one stoja jakosciowo?
Ja urzywam przewaznie Winchester, Federal i CCI, ale u nas ze splonkami
jest krucho. Ludzie panikuja i wykupuja co sie da.
Moj kolega ma 60 tys splonek, tak :shock:
Ja mam 12 tysiakow i mysle, ze dokupilbym z nastepne 10 tys zebym sie nie
musial martwic.

Prosze o opinie na temat tych splonek do kalibru .40S&W.

Dzieki z gory
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 15-05-2009, 21:33   

Piotrek odpuść sobie S&B no chyba że nie będzie Ci przeszkadzać np. nie podawanie odpowiednie spłonek przez prasę czy zdarzające się niewypały.
Ja mam z tymi spłonkami bardzo złe doświadczenia. :-/
Ale może przesadzam... i u was dają lepszej jakości. :?:

To u nas najtańsza i najgorsza jakościowo spłonka - moim zdaniem :-|

Z drugiej strony na bezrybiu i rak ryba.... :idea:
Ostatnio zmieniony przez Protech 15-05-2009, 21:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 15-05-2009, 22:27   

A jak z odpalaniem, czy one sa z tych 'twardych' czy tak jak Federal 'miekszych' ?
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-05-2009, 21:22   

Nie dość że twardych to i wymiary bywają nie do końca takie same i chyba dlatego problemy pojawiające się z osadzaniem na prasach auto.
Piotrek tak czy inaczej najrozsądniej zakupić małą ilość nawet drożej i przetestować na własnym sprzęcie. :idea:
 
 
 
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 18-05-2009, 14:50   

Utarlo sie troche powiedzonek na temat S&B.
z niemieckiego
1 Schlecht und Billig (zle i tanio)
2 Seler i Brocoli - czyli predzej z tego warzywa beda niz amunicja.....

Natomiast slyszalem o tym, ze same luski nie naleza to tych zlych.
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-05-2009, 08:30   

Peter, nie chcesz mieć 10 tysięcy spłonek S&B ......wierz mi :)
U nas też widać ludzie panikują bo w żadnym sklepie nie kupisz spłonek :-)
Pozdrawiam z Iri
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 23-05-2009, 13:14   

Dlaczego one sa zle?

Przy okazji tych splonek.
Mialem mozliwosc zakupu 12 tys jak sie pozniej okazalo za 25CDN/1tys od kolego Alex-a, jednego z naszych najlepszych strzelcow.
Kiedy on uslyszal jednak, ze krytykuje splonki S-B, wlasciwie powtarzam slowa krytyczne za innymi z Europy, ktorzy sie z tym produktem zetkneli, obrazil sie i mi ich nie sprzedal.
Musialem wtedy kupic 10 tys Federalow za 37CDN, ouc, troche zabolala roznica, ale coz.
Dzieki temu zdarzeniu dostalem nawet nick-a, mowia na mnie (bo ten nasz IPSC swiat tu tez maly, pomimo, ze mamy juz prawie 1000 czlonkow w Ontario) 'size matters'.

Wywiazala sie przy okazji dyskusja z kolega Alex, w ktorej on 'bezposrednio' udawadnial mi przewage tych splonek nad kazda inna.Wg niego, one sa teraz najlepsze obok CCI na rynku, a Federal jest tez dobry, ale leko nim ustepuje. Winchester to smiec, ktorego nie warto urzywac. Dla mnie wszystko to po prostu blah-blah-blah, placz duzych dzieci, ktorzy urzywaja 'haslomanii' typu socjalrealizmu czy jak to sie zwalo.

Dla mnie splonka, moze byc twarda, moze nieodpalac, moze miec zly rozmiar, moze byc zapakowana w brzydkim opakowaniu itp....
Zla bo zla, to malo znaczy.
Na koncu mojej z Alexem (ktorego bardzo szanuje) rozmowy, stwierdzilem, ze dopoki nie bede ich mial to wstrzymam sie do oceny, ale jak juz je kupie i urzyje, to wtedy bede mogl cos powiedziec.

Kolega Alex jest zakochany w Europie,
Czesi to jego dobrzy kumple, bedzie zreszta na EE, Tangfoglio to wg niego znakomite pistolety, sam strzela jednak z SVI, bo ma je za darmo itp...

Kuswa jak ja nie lubie jak ludzie sa tak ideowo zaslepieni, ze zawsze im sie wydaje, ze tylko Fiat, albo Opel, albo Chrysler i koniec, kropka. Nawet jak jedna splonka nie odpali to prawdopodobnie jest to bijnik, albo wina spustu.
Tak samo z Tangfoglio, u nas sa one bardzo popularne w SD. Jednak, mysle, ze ludzie powoli zaczynaja sie przepraszac z SVI czy STI. A dlaczego, kilku GM-ow poprostu je spopularyzowalo, smiesze, bo chyba ani grosza za to nie dostali od Tangfoglio, a moze dostali? To, ze szkielety pekaja :one: , to, ze extraktory sie krusza :one: , to, ze lufy pekaja :?: :one: , to, ze klient sie z niego postrzelil w naszej Kanadzie :one: (wciaz z niego strzela) to na prawde nic. Jednak nie ma to jak slowo GMera, ono sie liczy :)
 
 
Bartosz N 

Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 26-05-2009, 15:58   

Jakiś czas temu zakupiłem od naszych południowych sąsiadów 2000 spłonek S&B.
I były z nimi największe problemy. To że w prasie się blokowały to jeszcze jest do przełknięcia.
Ale to że z pośród tych dobrze osadzonych jest 5% niewypałów to już je dyskwalifikuje.
Może trafiłem na taką partię. A może tylko na Europę takie buble idą.
Wiem jedno nie kupię tego badziewia nigdy więcej. Szkoda nerwów.

Pozdrawiam.
_________________
Wszyscy razem!!!!!!
 
 
 
Jarek 
IPSC Poland

Dołączył: 10 Lut 2008
Skąd: Rybnik
Wysłany: 26-05-2009, 16:54   

Nawet nasi południowi sąsiedzi Czesi i Słowacy nie kupują spłonek pistoletowych S&B Jeżeli nie przeszkadza Ci że na 100 będzie 5-10 niewypałów to nie ma sprawy .I nie ma znaczenia z jakiej broni strzelasz .Ja eksperymentowałem z Glociem i wszystko żerną CZ 75 i niestety były niewypały ,w innej broni też .I te doświadczenia całkowicie dyskwalifikują te spłonki .
 
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 26-05-2009, 20:52   

Dzieki panowie za odpowiedzi.
Ja ich jeszcze nie mam, bo ten, ktory mial mi je sprzedac sie obrazil jak mu to samo powiedzialem, wiec musialem kupic na predce Federala.
Cale szczescie, ze mi sie to udalo, nawet z przeplacaniem.

Jaki kolor jest tych splonek ktory Wy używaliscie?
Sa brazowo/zlote, czy niklowano/srebne?
 
 
Jarek 
IPSC Poland

Dołączył: 10 Lut 2008
Skąd: Rybnik
Wysłany: 26-05-2009, 21:04   

Nie pamiętam dokładnie bo było to dawno na początku mojej zabawy w elaboracje ale chyba brazowo/zlote Ja obecnie używam CCI Primers albo Remingtona Są droższe ale nie zawodne
 
 
 
Bartosz N 

Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 27-05-2009, 15:33   

Z tego co pamiętam to "złote"
_________________
Wszyscy razem!!!!!!
 
 
 
Kondor 
IPSC Poland

Dołączył: 15 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-05-2009, 20:30   

Troche ze zdziwieniem czytam opinie o S&B.Wystrzelilem wiele tysiecy naboi z tymi splonkamii nie mialem przypadkow nieodpalenia naboju.Strzelalem z Glocka 35 ,obecnie z Shedow"ki
Co do montazu ,uzywam praski pojedynczej i osadzenie kazdej splonki "czuje"moze to ma wplyw na wyniki strzelan.
Rzeczywiscie latwiej osadzic Wincvhestera lubCCI ale juz z Remingtonem mam wiekszy problem nizS&B
Piotrek kup troche isprawdz sam,potem zadecyduj czy kupowac tysiace.
Pozdrawiam Kondor
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13