Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs elaboracji
Autor Wiadomość
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 17-09-2009, 19:54   Kurs elaboracji

Witam
nie chcialbym powielac tematow, dlatego przepraszam z gory, ze daje link na inne forum (o elaboracji) ale za wiele ankiet byloby problemem w tej sytuacji.
Prosilbym o info w sprawie ewentualnych kursow.
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=386
Pozdrawiam
Adrian
Ostatnio zmieniony przez Fred 17-09-2009, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jarek 
IPSC Poland

Dołączył: 10 Lut 2008
Skąd: Rybnik
Wysłany: 17-09-2009, 21:18   

Ja uczyłem sie elaborować amunicje metoda Macajewa i na pewno nie trwało to 8 godzin ,i do dzisiaj dowiaduję się nowych ciekawych rzeczy .Więc taki kurs według mnie strata czasu i kasy
 
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 17-09-2009, 22:09   

Może dla Ciebie Jarek to same straty, dla innych to oszczędność czasu i pieniędzy.

To jak z samodzielną nauką strzelania.
Wielu wpaja sobie błędy które zostają im do końca życia...
_________________

 
 
 
Jarek 
IPSC Poland

Dołączył: 10 Lut 2008
Skąd: Rybnik
Wysłany: 17-09-2009, 23:28   

Moim skromnym zdaniem elaborowanie amunicji to bardzo złożony i skomplikowany temat i wszelkie kursy trwające jeden albo dwa dni to kpina z uczestników tych kursów .Wiedza na temat elaboracji jest na tyle obszerna że nie da sie jej przekazać w dwa dni .Cały ten kurs to dla mnie pic na wodę i szukanie naiwnych
 
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 18-09-2009, 04:35   

Z wielkim szacunkiem do tego co napisal Jarek musze sie nie zgodzic.
Elaboracja to bardzo prosta czynnosc. Jesli ma sie odpowiedni do tego sprzet
mozna sie jej nauczyc w niecala godzine.
Jesli chodzi o elaboracje amunicji precyzyjnej, umiejetnosc dobierania nawazek
do odpowiednich kul, skretu lufy, itp, itd to oczywiscie jest to dziura bez konca.
Mimo wszystko jesli osoba prowadzaca kurs przekaze informacje w sposob
zrozumialy i do tego z zastosowaniem wszelkich srodkow ostroznosci to warto skorzystac.

Pozdrawiam
 
 
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 18-09-2009, 12:12   

Jarek napisał/a:
Moim skromnym zdaniem elaborowanie amunicji to bardzo złożony i skomplikowany temat i wszelkie kursy trwające jeden albo dwa dni to kpina z uczestników tych kursów .Wiedza na temat elaboracji jest na tyle obszerna że nie da sie jej przekazać w dwa dni .Cały ten kurs to dla mnie pic na wodę i szukanie naiwnych

Wypraszam sobie zarzut kpin z uczestnikow tak jak zarzut szukania naiwnych. Ja rozumiem miec wlasne zdanie ale bez obrazania innych nie wiedzac, jak sprawa wyglada. Nie dla mnie taki poziom do dyskusji.
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 18-09-2009, 13:43   

Zaleta kursu dla ludzi, ktorzy juz potrafia elaborowac jest mozliwosc poznania innych metod lub uproszczen przy skladaniu ammo. Jesli to beda prowadzili profesjonalisci to warto sie zapisac.
 
 
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 18-09-2009, 14:01   

Czlowiek elaboruje juz jakies 35 lat - mysle, ze cos tam mozna sie nauczyc.
Jestem takze ciekawy na czesc praktyczno-tarczowa (jak wypali umiejscowienie szkolenia kolo strzelnicy)
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 18-09-2009, 14:10   

Ciekawe jak wyglada u niego czesc poswiecona przygotowaniu luski i co powie na temat elaboracji precyzyjnej?
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 20-09-2009, 19:00   

Adrian poinformuj nas proszę o ustaleniach w kwestii lokalizacji, cenie i zakresie kursu.
Jak i mój kolega deklarujemy udział w nim jeśli będzie on w cenie przystępnej.
_________________

 
 
 
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 20-09-2009, 21:28   

Zeby nie powielac istnien - postaram sie uaktualniac wiadomosci w miare mozliwosci.
mam nadzieje jutro lub we wtorek porozmawiac z osoba, ktora jest we wiadomym mailu (dzieki Wlodek)
Na ten temat wszystko tutaj LINK

W tym temacie jest napisane:

Firma LiMa Wiederladetechnik (35 lat elaboracji na zlecenie) jest w stanie przeprowadzić szkolenie w zakresie elaboracji dla początkujących oraz dla zaawansowanych.
Tematy poparte będą ćwiczeniami praktycznymi oraz także praktyka na tarczy.
W grę wchodzi na początek teren Warszawa. Cena szkolenia będzie jeszcze zależała od miejsca i kosztów wynajmu.
Jeżeli można, to prosiłbym o udział w ankiecie. Chodzi o rozgraniczenie zainteresowania tematami podstawowymi oraz szczegółami dla zaawansowanych. W szczególności zaawansowani będą mogli mieć wpływ na tematy, które powinny mieć miejsce na takim szkoleniu.

Kurs na początkujących ma za zadanie przekazać podstawową wiedzę na temat elaboracji nabojów sportowych oraz myśliwskich. Omówione będą wszystkie komponenty oraz osprzęt elaboracyjny, zasady bezpieczeństwa oraz ćwiczenia praktyczne przy składaniu nabojów, efekty budowy nabojów na tarczy strzeleckiej.

Kurs dla zaawansowanych będzie oparty głównie na tematyce „jak elaborować lepiej”. Tutaj ciężar będzie spoczywał na precyzji i dobraniu najlepszej elaboracji do swojej broni. Przy zgłoszeniu na kurs będzie załączony formularz, gdzie uczestnicy mogą wpisać tematy szczególnie ich interesujące oraz zapytanie o szczególne kalibry tak sportowe jak i myśliwskie. Te na tematy będą następnie rozwinięte.

Na każdy z tych kursów przeznaczymy sobotę oraz połowę niedzieli z opcją open end, jeżeli zaistnieje potrzeba wyjaśnienia wszystkich niejasności.

Wstępny termin – grudzień 2009
Cena zależna od frekfencji maksymalnie 500 PLN za 2 dni. Jeżeli z kursu skorzysta więcej niż 10 osób, można się będzie spodziewać zwrotu części wpłaty. Maksymalna liczby uczestników to 20 osób na jeden kurs


[Admin]
Ostatnio zmieniony przez Cerber 21-09-2009, 09:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 24-09-2009, 17:43   

Dzieki Waldku.
Kontakz z Legia juz jest.
Sprawe pchamy do przodu.
W nastepnym tygodniu mam nadzieje dac program na 2 dni szkolenia.
Jako pierwszy pojdzie kurs dla poczatkujacych.
Na celowniku termin 5-6 grudnia.
 
 
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 04-10-2009, 23:26   

Cos o co Piotrek pytal:

Wyjaśnienie tematu „Elaboracja” - co to znaczy.
Przedstawienie przyrządów do elaboracji – czyli co muszę mieć aby zacząć elaborować.
Przegląd tematu „łuski”, nowe łuski, łuski używane, na co muszę uważać przy selekcji łusek i jak rozpoznam braki w materiale oraz znaki zmęczenia materiału.
Jak przygotować łuski?
Przegląd łusek do broni długiej oraz do krótkiej.
Rekalibracja i obróbka łusek używanych.
Praca z prochem.
Na co muszę uważać, gdzie mogę popełnić niebezpieczne błędy?
Osadzanie pocisków.
Różnica w osadzaniu pocisków dla broni krótkiej i długiej.
Zaciskanie.
Czy zaciskać, kiedy i czym?
Jak wybieram proch??
Jak dobrać odpowiedni ładunek
Jak wpływa zły dobry ładunek na precyzje - test na strzelnicy.
W miedzyczasie pytania uczestników i odpowiedzi Pana Liebich
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 04-10-2009, 23:58   

Fred,

super, serio. Niemcy to sa Niemcy, ornung na 100%.
Ja musialem do tego samemu dochodzic.

Splonki beda prawdopodobnie pokryte przy luskach, kiedy ten pan bedzie mowil
o kanale splonkowym, a ustawianie na 'ogive', przy osadzaniu.

Bardzo ciekawy kurs :one:
 
 
Fred 


Dołączył: 04 Gru 2008
Skąd: Bonn
Wysłany: 06-10-2009, 00:10   

Sam jestem bardzo ciekaw.
Jako ciekawostka do osoby Liebich'a to jest to, ze jezeli ktos sie obraca w kregach mysliwskich, to slyszal moze o KJG od Lutza Müllera. Wlasnie Liebich zajmuje sie w Niemczech produkcja amunicji z tymi kulami.
Mamy teraz troche czasu na poukladanie tematow i przygotowania, bo owczesny termin w grudniu nie byl najszczesliwszym pomyslem (weekendy przed swietami raczej sa zarezerwowane przez zona na zakupy i porzadki swiateczne i zaden normalny mąż nie dostanie calego weekendu wolnego)
Postaram sie przyjechac do Warszawy w listopadzie lub na poczatku grudnia w celu dogadania szczegolow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14