Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZKSD - SKF
Autor Wiadomość
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 26-07-2010, 14:13   

DonMariano napisał/a:
Zawody Ligi Słowacko-Polskiej 24.07.2010. W Production: Pierwsze 6 miejsc - Słowacy, 7 miejsce - Polak w barwach Litwy ! Brawo Łukasz !
10-te - Polak w barwach SKF.
Sorry za OT.


Brawo dla Lukasza,
a kto to byl Polak w barwach SKF?
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 26-07-2010, 14:43   

Wszystkie wyniki tutaj http://www.ipsc-poland.or...tch_results.pdf
_________________
Marian
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-07-2010, 18:21   

Chyba Cię Marianie nie dziwi sześć pierwszych miejsc :)
Gdyby Karol strzelał może by Ich porozdzielał -wyszło mi do rymu :)
Pozostałym strzelcom gratuluję :)
Pozdro
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Karol 

Dołączył: 23 Lut 2008
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-07-2010, 18:36   

Pozdrawiam Cię Darku!
Nie wiem jak Ty, ale ja w niedzielę będę w Krakowie na blachach.
_________________
Karol
 
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-07-2010, 18:40   

Witaj,
wierszyk co prawda był o Karolu "od Mariana" że tak powiem :)
ale miło nam będzie gościć Cię w Krakowie :)
....jak znajdę jakiś "tani lot"
Pozdro
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Karol 

Dołączył: 23 Lut 2008
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-07-2010, 18:47   

A ja już się łudziłem, że to mnie wywołujesz ;)
Tak czy siak miło znów było zamienić słówko ;)
_________________
Karol
 
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-07-2010, 19:30   

No i rzecz jasna do Zbyszka :)
Przeprosiny przyjęte :) ....choć przez chwilę "czułem się nieswojo z pełnymi ustami" :)

Dzięki z komplement "o moim oczytaniu" :) ....staram, się staram :) choć jak wiesz od lat
mój "język potoczny" dużo bardziej nasycony jest słowami zdecydowanie lepiej oddajacymi "ładunek emocjonalny" w wypowiadanych kwestiach :)
Natomiast na łamach wszelakich starm się być "raczej ułożony" i o ile się da obiektywny.
Obiektywnie stwierdzam, że lepiej brzmi w Twojej wypowiedzi :
cytat: spora część ludzi - niż dotychczasowe, kategoryczne - większość :):):)

Rozumiem ,że słowa o jakich napisałem (czyli wstąpienie do SKF) postawiło by Cię w trudnej sytuacji. Ale życie nie polega tylko na łatwych sytuacjach. Kto w końcu jak nie
Wielki Osobowości (do takich Cię zaliczam) mają podejmować trudne wyzwania :)
W ramach "przełamywania barier" nie skrytykuję Twojej kolejnej próby podważenia mojej i moich Kolegów prawomyślności :) i pozwolę sobie stwierdzić, że w żaden sposób moje członkostwo w SKF nie podważa wiarygodności mojego macieżystego Klubu... :)

Za to bardzo mi się podoba ta forma dysputy z Twoją zacną osobą
Pozdrawiam
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 26-07-2010, 21:36   

Darku nic dodac nic ujac, bardzo dobrze napisane.
Po za tym IPSC potrzebuje takich ludzi jak Zbyszek, Leszek, Andrzej, Jarek, Lukasz i inni ktorych pominalem.
Panowie, reformowac mozna od wewnatrz cala organizacje i nikt tego Wam nie zabroni.
IPSC po polsku, czemu nie?
 
 
Zibi 

Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: Katowice
Wysłany: 27-07-2010, 10:13   

Witaj Darku!
Dużą przyjemność sprawia mi wymiana poglądów z Twoja szanowną osobą. Choćby dlatego że w odróżnieniu od innych znanych nam osób nie boisz się wygłaszać swoich poglądów i ich bronić. Dodatkowo, jeżeli człowiek może się przy ty uśmiechnąć i dowiedzieć czegoś ciekawego konwersacja ta realizuje zadanie zarówno edukacyjne jak i rozładowuje niepotrzebne napięcia i frustracje. (a to już chyba funkcja zdrowotna :mrgreen:

Cytat:
Rozumiem ,że słowa o jakich napisałem (czyli wstąpienie do SKF) postawiło by Cię w trudnej sytuacji. Ale życie nie polega tylko na łatwych sytuacjach. Kto w końcu jak nie
Wielki Osobowości (do takich Cię zaliczam) mają podejmować trudne wyzwania :)


Cyt. „..przecenia Pani moją siłę, moc, potęgę ..” W Twoim przypadku oczywiście Pan tzn. Ty Darku. Tak jak Ci pisałem członkami ZKSD są kluby więc z punktu prawnego jest to nie wykonalne. Co do samych klubów to wybacz ale to ich sprawa i ingerować w to nie mogę przekroczyłbym i to znacznie swoje kompetencje. Tak jak Ci również pisałem w mojej koncepcji rozwój IPSC powinien opierać się właśnie o silne kluby. A związek tworzy rzeczywista reprezentacje środowiska bo reprezentuje właśnie osoby prawne a nie pojedyncze osoby fizyczne.

Cytat:
W ramach "przełamywania barier" nie skrytykuję Twojej kolejnej próby podważenia mojej i moich Kolegów prawomyślności :) i pozwolę sobie stwierdzić, że w żaden sposób moje członkostwo w SKF nie podważa wiarygodności mojego macieżystego Klubu... :)


Rozumiem ale nie było w mojej wypowiedzi żadnej złośliwości. ZSD jak historia pokazuje nie potrzebuje SKF do tego aby organizować świetne zawody IPSC. Ponownie, zawody i życie sportowe organizują kluby a nie … coś tam. Jak spojrzymy na statut SKF to w części pokrywa się ze statutem ZSD jak i innych klubów z terenu RP. W mojej ocenie jest dublowaniem struktury klubowej. Pominę fakt że zatwierdzony przez Was statut z informacją kogo reprezentujecie ( federacje IPSC) był przyjęty przed otrzymaniem przez Was Certyfikaty. A więc, w tym momencie nieuprawniony. :oops: Dlatego pisałem wcześniej o „najsprytniejszym klubie w Polsce”. :-/
I znowu się Darku powtórzę. Ten wariant był już kiedyś przerabiany i się nie sprawdził. Nie możesz oczekiwać, że będę namawiał zawodników do tego aby popierali idee IPSC obok sportu. Nie możesz wymagać ode mnie abym sprowadzał IPSC do rangi rekreacji ruchowej. :-(
Dotąd dopóki będzie to w rękach jednego klubu (bez licencji) odcinającego się od rywalizacji sportowej i prowadząc działalność obok ustawy o sporcie nic się nie zmieni i Twoja ocena moich możliwości w tej kwestii jest wyolbrzymiona. Tu Cię niestety rozczaruje. :cry:
Wierzę natomiast, że w Tobie drzemią nie odkryte pokłady możliwości negocjacyjnych i nakłonisz Staszka lub inną uprawniona osobę do podjęcia PRÓBY rozwiązania naszego impasu. Do tego wystarczy usiąść i zacząć rozmawiać. :-D

Pozdrawiam
Zibi
_________________
zibi
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 27-07-2010, 11:22   

Jak trafnie napisał Zibi
Cytat:
ZSD jak historia pokazuje nie potrzebuje SKF do tego aby organizować świetne zawody IPSC. /-/ zawody i życie sportowe organizują kluby
dlatego właśnie wybieram się na CO/PO, że ZSD zawsze organizował zawody, na których obecność sprawiała mi frajdę. Wierzę, że i tym razem tak będzie.
_________________
Marian
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-07-2010, 21:01   

No nie wiem czy cuś pisać.... bo mi Marian powie, że za dużo siedzę przy kompie :)

Oczywiście masz rację Marianie :) ZSD organizuje i organizował zawsze najlepsze
(nie ma się co bać tego słowa) zawody w kraju :)
Zapewne i tym razem nie będziesz zawiedziony :)

Zbyszku , to z nowu do Ciebie :)
cytat ze mnie :) ....Waćpan przeceniasz moje predyspozycje negocjatorskie..... :)
Nie nadaję się do nakłaniania kogokolwiek do czegokolwiek :)
Tym bardziej, że moje poglądy lokują się po nieco przeciwnej stronie niż Twoje :)
Za to potrafimy się różnić bez "wybijania sobie oczu".
Pozwól zatem zwrócić Sobie uwagę na pewne niepokojące dźwięki jakie
odbieram z Twojej ostatniej wypowiedzi.... :) choć przyznaję, że nie już tak stanowcze
i kategoryczne jak jeszcze niedawno :)
Cyt. :
Dotąd dopóki będzie to w rękach jednego klubu (bez licencji) odcinającego się od rywalizacji sportowej i prowadząc działalność obok ustawy o sporcie nic się nie zmieni.

.....no jak by na to nie patrzeć ,to nawet początkujący psycholog amator powie, że trąca taka myśl "stawianiem warunków" -słowa DOTĄD DOPÓKI taki mają wydźwięk.....nadal Zbyszku SKF nazywasz Klubem choć wiesz, że mam na ten temat inne zdanie... :) - a może tylko sprawdzasz czy uważnie czytam :)
DOTĄD DOPÓKI tak twierdzisz trudno nam będzie osiągnąć kompromis :):):)
....a druga kwestia gdzie się SKF "odcina od rywalizacji sportowej" ? bo skoro stwierdzasz,
że Statut Nasz cytat:
w części pokrywa się ze statutem ZSD jak i innych klubów z terenu RP.
...zauważam tu lekką niekosekwencję :)
Wydaje mi się natomiast, że skoro ZKSD tworzą Kluby, a Kluby tworzą Ludzie to miłym gestem ze strony Oponentów byłoby unikanie w wypowiedziach, publikatorach, stronach wszelakich stwierdzania gromkim głosem, że PRZYNALEŻNOŚĆ DO DWÓCH KLUBÓW
JEST NIEZGODNA Z PRAWEM....celem w mojej opinii "wywarcia na ludzi odpowiedniej presji" :) .....skoro powiedzenie wprost, że "róbta ludzie co chceta" stawia Cię jak wspomniałeś w trudnej sutuacji - co doskonale akurat rozumiem :)
W mojej opinii "wariant ten" (jak mówisz) się obecnie sprawdza, a przynajmniej ja nie widzę by mi przeszkadzał :)
Oczywiście ja osobiście napotykam na pewne "obiektywne trudności", jak zauważyłeś pewnie w wątku "o sędziach", ale myślę że przez nie przebrnę bo "mam głębokie przekonanie, graniczące z pewnością" , że PZSS jako "na celu mający" dobro IPSC w Polsce, zrozumie moją chęć podnoszenia moich wątłych kwalifikacji sędziowskich i przychyli się do mojego wniosku-podania-prośby o zorganizowanie sobie seminarium :):):)
...bo jak słusznie zauważasz poczucie humoru trza mieć w tych klockach na wysokim levelu
bo inaczej ani rusz :)
A do podjęcia PRÓBY istotnie wystarczy usiąść i zacząć rozmawiać rozmawiać.
Zgadzam się z Tobą w 100 % :) ...wiem że nie jest to łatwe gdy mamy do czynienia z W.Osobowościami :)
Nie moja to jednak rola. Ja jestem mały pikuś, by nie rzec "członek" :)
Gdy to już nastąpi widzę się za to przy kompletnie innym "podstoliku tematycznym" rzeczonych rozmów - znasz mnie nie od dziś i wiesz jakim :)
....by nie prowokować niecnych wypowiedzi, powiem, że chodzi mi o "stolik kulturalno-oświatowy" :)
Pozdrawiam Cię serdecznie i Mariana też
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Zibi 

Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-08-2010, 19:47   

Szanowny Darku!
Przepraszam za długi czas przerwy ale zarówno sprawy zawodowe jak i osobiste spowodowały u mnie małą przerwę w pasjonującej polemice z Tobą i innymi kolegami na tym szanownym forum. Wczoraj, czyli sobotę udzieliłem się jako uczestnik na naszych zawodach okręgowych walcząc starym Margolinem w kalibrze 5,6 czyli zaiste „dziecinnym”.
Zarządziłem także eksmisje pająków z lufy mojego Remka 700 dziurawiąc tarcze na jakimś śmiesznym dystansie 100 metrów. Ale ubaw po pachy zwłaszcza, że ludziska coraz to lepszy sprzęt mają i starają się jak mogą. Dla mnie osobiście to trening i tyle. :-)

Pomijając różnice w postrzeganiu IPSC i jego miejsca oraz rangi na terenie naszego kraju przynajmniej rozmawiamy, nie obrzucając się przy tym inwektywami;) I to chyba właśnie o to chodzi. Tak czy tak organizujemy fajne zawody 27-29.08.2010 w Parzęczewie. 19 torów, 300 strzałów. Będzie mi miło Cię tam gościć jak i wszystkich którzy chcą postrzelać i dobrze się bawić. Przyjedź to pogadamy. Koniecznie zabierz kolegów ;-)

Możesz być posadzony o herezje ale jak Cię znam to specjalnie się tym nie przejmiesz. Zresztą jak spojrzymy wstecz to sporo ludzi o umysłach wolnych od indoktrynacji o takowe czyny było posądzanych. ;-)

Pozdrawiam
Zibi
_________________
zibi
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-08-2010, 09:40   

Witaj Zbyszku Szanowny :)
Istotnie dawno Cię tu "nie było"....już myślałem
że coś z moim tutejszym kompem nie tak, bo trudno było
mi uwierzyć, że tak zacny interlokutor zrezygnował z dalszej
wymiany zdań bez powodu :)
Istotnie jak na Ciebie 5,6 mm to "dziecinna kulka" :)
ale zapewne wygrałeś sobie na te 100 metrów :)
....ja na taką odległość to widzę najwyżej tira na drodze :)
a i w niego pewnie bym nie trafił :)
Co do uczestnictwa w zawodach w Parzęczewie mój ewentualny
start pozostaje w sferze fantastyki naukowej- czyli nic na ten temat
powiedzieć nie mogę i nie ma to nic wspólnego z "polityką" bądź
ewentualnym posądzeniem o herezje,a zresztą już mnie "tyle razy palono", że istotnie obłożenia anatemą się nie boję :)
W naszym Stowarzyszeniu
jest wolność słowa jak i uczestnictwa w dowolnych zawodach :)
Nikt nikomu nie mówi, że działa niezgodnie z prawem :)
....sorry za taki "malutki kamyczek do ogródka", ale nie był bym sobą :)

Tak naprawdę to ledwo zdążę na Mistrzostwa Polski IPSC połączone (albo prawdziwiej)
podłączone do Cracow Open [widać zeszłoroczny organizator nie chciał- dlaczego ?- pozostaje dla mnie zagadką :):):)] i pewnie będę zaraz wracał na moką wyspę (jak tylko znajdę jakiś sensowny samolot). Bo wyspa może i mokra, ale za to bardzo przyjazna :)
...no i jakoś ten "kryzys straszny" co to naszego kraju nie dotyczy łatwiejszy do strawienia
i nikt nie podnosi podatków :)
Jest jeszcze jeden powód wątpliwości co do mojego udziału :)
....nie mogę wszak być Mistrzem Polski dwa razy w jednym miesiącu :)
Niech inni też se cuś zdobędą :)
Nie wiem czy taki tok rozumowania to objaw "wolnego umysłu" czy może raczej
"umysłu powolniejszego niż standardowy" :)
Tak czy siak możesz wpaść do Krakowa -tu zawsze się dobrze bawimy :)
Pozdrawiam Cię serdecznie
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Zibi 

Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: Katowice
Wysłany: 03-08-2010, 14:04   

Witaj Darku!
Zacznę może tak.
Cytat:
W naszym Stowarzyszeniu
jest wolność słowa jak i uczestnictwa w dowolnych zawodach :)
Nikt nikomu nie mówi, że działa niezgodnie z prawem :)
....sorry za taki "malutki kamyczek do ogródka", ale nie był bym sobą :)


Z niezwykłym zadowoleniem przyjąłem informacje o fakcie że w Waszym Stowarzyszeniu jest obowiązująca wolność słowa. Wprawdzie nigdy tego nie podważałem ani nie kwestionowałem, chociaż ze strony „…tej jedynie słusznej” czyli SKF a i owszem usłyszałem o jakimś to dyktatorstwie i takie tam inne epitety co to komuś się zabrania itd. itd. ;-) Inni zacni koledzy niejednokrotnie byli łaskawi informować nas na tym szanownym forum kto ma a kto nie ma tzw. JAJ :oops: ( jak to było sprawdzane, nawet nie chcę wiedzieć ;-) ) O ile byłby to pojedynczy incydent pewnie uszedłby mojej uwadze ale jak staje się to pewnym kanonem w wypowiedziach mężczyzny to jest to trochę zastanawiające. Zygmunt Freud wygłosił kiedyś pewną teorię na temat fascynacji męskimi organami płciowymi, tłumacząc to pewnymi brakami (równowagi) jaki kompleksami na tym tle. Nie jestem biegłym w tej dziedzinie ale jego prace mogą być zaiste inspirujące i tłumaczące pewnego rodzaju wzorce zachowań których to w naszym otoczeniu nie brakuje ;-)
Co do wybiórczego traktowania wydarzeń oraz amnezji grupowej części kolegów to a i owszem stwierdzenia takie formułowałem bo cyt. „ też nie byłbym sobą”;) Nie wiem ale tę przypadłość ponoć można leczyć farmakologicznie o ile nie przejawia stanów patologicznych wynikających np. z wieku oraz złej kondycji neurologicznej ;-)
Ok, ale na poważnie.
Osobiście jestem raczej zwolennikiem ugodowego podejścia do rozwiązywania problemów dlatego polemikę mogę podjąć z każdym o ile będzie ona na poziomie i wnosić będzie coś do przybliżenia stanowisk. A że poglądy wymieniamy na razie sami to sami też będziemy konstruować hipotezy mniej lub bardziej uprawnione. :-( Szkoda.

Cytat:
Jest jeszcze jeden powód wątpliwości co do mojego udziału :)
....nie mogę wszak być Mistrzem Polski dwa razy w jednym miesiącu :)
Niech inni też se cuś zdobędą :)


Darku! Z całego serca Ci tego życzę. Nie raz nie dwa, ile chcesz! W sportowej walce wygrać jest ważne ale przegrać też tylko zależy w jakim stylu. Szkoda że nasi piłkarze o tym nie wiedzą . :-D
I tak dla Twojej informacji. Z Mistrzostw Świata w Monachium na pewno mamy złoto w konkurencji pistolet dowolny 60 strzałów, junior oraz drużynowo I miejsce w karabinie dowolnym 50 m w pozycji leżąc też juniorzy. I co da się!? :one:
A gdzie się o tym mówi? Smutne i wk.. :evil:

Pozdrawiam
Zibi
_________________
zibi
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-08-2010, 20:04   

Witam Cię Zbyszku Kolego Szanowny :)

Cieszy mnie niezmiernie zadowolenie Twoje :)
...i masz rację twierdząc, że "nie byłbyś sobą" :) nie "odgryzając się"
w dowcipny sposób :)
Cieszy mnie to pomimo,że chyba nie w moją stronę "Twój kamyczek"
miał polecieć :)
Prywatnie uważam, że teorie Freuda są "nieco przereklamowane" jak na dzisiejsze
czasy i współczesna psychiatria (mowa o trędach światowych-nie zaś Lecznictwie Krajowym) raczej unika nawiązywania do niego, gdyż nie wszystkim i nie wszystko
kojarzy się "z dupą" :) .....mi przynajmniej :)
Ale spodobał mi się Twój "wtrynt" :)
W następnych postach zajmiemy się dyskretnymi niuansami pomiędzy wczesnym Sartre'm
a późnym Heidegger'em :) lub odwrotnie :)....już się na to cieszę :)

Natomiast na poważnie to sądzę, że czasem wolność słowa może być używana...."do celów" :)
co prowadzi niejednokrotnie do nieporozumień, a nawet do "naderwania zaufania" pomiędzy wymieniającymi poglądy......nie sądzisz ? :)
Uważałem bowiem, że przynajmniej chwilowo obowiązuje coś w rodzaju "zawieszenia broni" :) .....czyżbym był w błędzie ?

Znam i cenię Twoją inteligencję- więc nie tłumaczę co mam na myśli :):):)

Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam na odpowiedź :)
CzeCze
P.S.
Rzecz jasna są powody do dumy z wyników o których wspomniałeś, ale będzie o tym cicho
i to nie z winy "naszej polityki"....tak już jest,że w sportach w których nie ma pieniędzy jest
medialna cisza. Przykładów nie trzeba wymieniać....sam (tak samo jak i ja) "ugryzłeś" nieco dziennikarstwa sportowego - wiesz jak jest......taki kraj nasz ulubiony :)
Co do piłkarzy wolę nie zabierać głosu bo tu nie wolno rzucać mięsem :)
_________________
CzeCze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13