Logo Regionu IPSC Polska

a

Start

IPSC

Region IPSC Polska
---------------------
Zapisy
Składki
Deklaracja
Legitymacje

Zawodnicy IPSC
Poland Members

Kluby

Komunikaty

Kolegium Sędziów
IPSC - NROI PL

Klasyfikacja ICS

Przepisy

Zawody

Wyniki 

Galerie

Linki

Forum IPSC PL

Forum Global Village

IPSC World Magazine

23.07.2014
 

Wybory Dyrektora Regionu IPSC Polska - program Stanisława Kwietnia

23.07.2014

Koleżanki i Koledzy,

Zbliżają się wybory, a Wasze głosy zdecydują, czy uda nam się razem osiągnąć wszystko to, na czym nam zależało i będzie zależeć w przyszłości. Jestem pewien, że dotychczasowa praca  i rozwaga w działaniach konsekwentnie przybliżają nas do celu, by nasza pasja – strzelectwo – była nie tylko elitarna, ale i doceniana.

Moja kadencja miała początkowo burzliwy przebieg, a ja sam podjąłem kilka niepopularnych czy dyskusyjnych decyzji. Jak każdy, nie byłem wolny od błędów. Świadomość ich popełnienia jest cenna; pozwoli mi nie powtarzać ich w przyszłości.

Uważam, że najważniejsze w działaniu są koleżeństwo strzelców i współpraca ze strzelcami.

Jestem wdzięczny i zobowiązany tym wszystkim z Was, którzy pomagali, wspierali i osobiście angażowali się w pracę na rzecz naszego regionu. Włodek Cichacz, Dominik Górski, Zbyszek Kubicz, Leszek Madajewski,  Leszek Sokołowski, Andrzej Zdzitowiecki – to koledzy z całej Polski, dzięki którym udało się nam tak wiele osiągnąć.

Naszym sukcesem było  uzyskanie akceptacji światowych władz IPSC i zintegrowanie środowiska strzelców IPSC ze strukturami PZSS.

Łatwiej z powodów formalnych można dziś zostać strzelcem IPSC. To strzelec sam decyduje teraz o przynależności do struktur. Utrzymaliśmy prawo głosu każdego strzelca w kwestii wyborów DR, ograniczyliśmy konieczność dodatkowego zrzeszania się wyłącznie w klubie macierzystym.

Na koncie sukcesów zapisać można i to, że nasi strzelcy bez problemów brali udział w zawodach L4 i L5. Mimo że liczba miejsc była ograniczona, zawsze udawało nam się je zdobywać dla wszystkich chętnych.

Na lepsze zmieniliśmy system prowadzenia ewidencji finansowej, a wszystkie nasze składki i opłaty startowe księgowane są obecnie na subkoncie MZSS i nadzorowane przez fachową obsługę księgową. Dla pełnej przejrzystości publikowane jest roczne sprawozdanie finansowe.

Dzięki współpracy kolegów rozszerzyliśmy pomoc regionu dla klubów organizujących zawody cyklu Grand Prix. Finansujemy symboliczne puchary na zakończenie sezonu rozgrywek i wprowadziliśmy jednolite medale dla zwycięzców. Wspieramy także  kwotą 5 tys. zł organizację Polish Open.

 W czasie mojej kadencji utrwaliliśmy system klasyfikacji do reprezentacji Polski na zawody L4 i L5 na podstawie wyników Grand Prix.

Wprowadziliśmy możliwość internetowego wyboru organizatora Polish Open spośród klubów zainteresowanych jego organizacją.

W porozumieniu z zarządem PZSS ustaliliśmy funkcjonowanie IPSC w strukturach Komisji Strzelań Dynamicznych i Czarnoprochowych. Każdy DR automatycznie zostaje jej przewodniczącym, a PZSS oficjalnie akceptuje naszych kandydatów jako reprezentantów Polski na zawody L4 i L5.

Jesteśmy dumni z faktu, że w tej kadencji nasz region osiągnął najlepsze w historii sukcesy na arenie międzynarodowej. Nasi koledzy zdobyli dwa tytuły na Mistrzostwach Świata. Znacząco też wzrosła liczba medali prezydenckich zdobytych przez strzelców naszego regionu.

Tym, co wszystkich nas cieszy, jest wzrost liczby strzelców IPSC w klubach i organizacjach strzeleckich. Jest nas już ponad czterystu. Nasza pasja, nie tracąc nic z elitarności, ma szansę rozszerzać ideę szlachetnego współzawodnictwa.

 Od roku 2007 jako czynny zawodnik, ale i sędzia IPSC, znam potrzeby i problemy dotyczące obu tych środowisk.

W naszym regionie udało mi się zostać mistrzem Polski i zwyciężyć klasyfikację Grand Prix w dywizji PRODUCTION. Zostałem przyjęty w szeregi IROA , kilkadziesiąt razy sędziowałem w zawodach  rangi L3 oraz kilkakrotnie  trakcie L4 i L5.

Od pięciu lat prowadzę region IPSC w Polsce i staram się robić to w sposób przejrzysty i płynny. Jako doświadczony strzelec i sędzia dostrzegam i analizuję wszystkie aspekty związane z  funkcjonowaniem IPSC w naszym regionie. Doświadczenie, jakie stało się moim udziałem, pozwala mi – a wierzę, że i Wam – z optymizmem patrzeć w przyszłość.

To, na czym powinno nam wszystkim zależeć, jest utrzymanie spokoju w regionie oraz  otwarcie na współpracę ze wszystkimi członkami regionu.

Powinniśmy dokończyć sprawy związane z systemem szkoleń nowych strzelców IPSC oraz z ujednoliceniem zbioru testów i ćwiczeń. Zależy nam na poprawie organizacji szkoleń sędziowskich. Chcemy też  stworzyć  nową strukturę NROI.

Wiem, że przed nami jeszcze wiele pracy. Jestem na nią gotowy i zdeterminowany, by zrealizować postawione przed nami cele. Dlatego proszę strzelców regionu o wsparcie mojego starania w wyborze na kolejną kadencję.

Wierzę, że stoją przed nami nie tylko satysfakcjonujące wyzwania, ale i wiele spektakularnych sukcesów.

 Staszek Kwiecień

© Cerber

www.ipsc-poland.org