Start
IPSC
Przepisy
Region Polska
---------------
Zapisy
Komunikaty
Klasyfikacja
Sędziowie
Zawodnicy
IPSC Members
Kluby
Zawody
Wyniki
Galerie
Linki
Forum IPSC

2009.10.13

 
Kolegium Sędziów (NROI) Regionu IPSC Polska 
Archiwum  2008   2007  2006
Lista sędziów IPSC Polska 2009 (31.01.2009)

Komunikat NROI Polska nr 9 - kurs sędziowski RO
2009.10.13

W celu prawidłowej organizacji kursu sędziowskiego RO prosimy kluby o przesłanie listy osób chętnych do uczestnictwa w przedmiotowym szkoleniu do dnia 23.10.2009r. na adres kolegi Janusza Kulisia clavdis@interia.pl

Minimalne wymagania jakie powinni spełniać kandydaci zawarte są w komunikacie nr 8.

Wykaz osób powinien także zawierać informację czy dana osoba posiada uprawnienia sędziego PZSS, jeżeli tak to jaka klasę.

Informacje te są konieczne do oszacowania wielkości grupy szkoleniowej oraz minimalizacji kosztów kursu.

Dodatkowe informacje udzieli Janusz Kuliś pod tel. 664 76 36 66

DVC
Zbyszek Świerczek

Komunikat NROI Polska nr 8
2009.08.31

W związku z często pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi kursu sędziowskiego dla RO pragnę poinformować, że będzie on zorganizowany jeszcze w tym roku.

Z różnych czasami od nas niezależnych przyczyn nie było możliwości przeprowadzenia szkolenia w trakcie trwania sezonu strzeleckiego 2009. Obfituje on w szereg imprez w kraju jak i zagranicą gdzie duża część naszych zawodników czynnie uczestniczy lub uczestniczyła. Dodatkowym, niekorzystnym elementem jest obecna sytuacja organizacyjna w Naszym regionie.

Kurs sędziowski jak i seminarium dla posiadających uprawnienia RO, aby spełnił pokładane w nim oczekiwania powinien być prawidłowo przygotowany i poprowadzony przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje a jego termin podany z możliwie dużym wyprzedzeniem.

Po konsultacji z pozostałymi członkami NROI pragnę poinformować o podstawowych wymaganiach, jakie muszą spełniać kandydaci na RO.

1. Minimum dwuletni staż zawodniczy (sezon 2008-2009)
2. Czynne uczestnictwo w rywalizacji sportowej
(zawodnik sklasyfikowany w Grand-Prix, sezony 2008/2009)
3. Rekomendacja klubowa. Kandydata rekomenduje i zgłasza klub strzelecki przesyłając listę uczestników na adres jan_kolakowski@o2.pl

W imieniu NROI
Zbigniew Świerczek

Komunikat NROI Polska nr 7
2008.09.11

Kolegium sędziów IPSC Regionu Polska informuje, że całkowicie odcina się od osób, które wykorzystując bez zezwolenia nazewnictwo „IPSC” organizują pseudo szkolenia dla instruktorów w konkurencji strzeleckiej IPSC.

Pragniemy poinformować, że uprawnienia takie nie mają żadnego umocowania prawnego zarówno na gruncie sportowym naszego kraju jak i nie mają swojego odpowiednika w ramach funkcjonowania Federacji Światowej IPSC.

Działania takie są nadużyciem i świadomym wprowadzaniem w błąd osób zainteresowanych przedmiotowym szkoleniem. Podkreślamy także fakt, że Kolegium Sędziów IPSC regionu Polska jak i Rada Regionu nie upoważniła nikogo do prowadzenia tego typu szkoleń.

Poddajemy pod wątpliwość fachowość osób prowadzących oraz prosimy o zaprzestanie podobnych praktyk.

Z poważaniem
NROI Poland

www.ipsc-poland.org